Cuma Günü Okunacak Zikirler

Cuma Günü Okunacak Zikirler

  • Resulullah (S.a.v) buyurdu ki; “Her kim Cuma gününde ve gecesinde Bana çok salât okursa, Allahû Tealâ onun  âhiret isteklerinden 70, dünya isteklerinden de 30 olmak üzere 100 isteğini yerine getirir ve size hediyeler geldiği gibi, o salâtları da bana arz edecek bir meleği Allahû Tealâ bu hususta görevlendirir. Şüphesiz benim ölümümden sonraki bilmem, sağken bilmem gibidir.” (İhya Şerhi İthaf, 3/241)
  • Resulullah (S.a.v) buyurdu ki; “Cuma günü bana 100 kere salât okuyan kişi, kıyamet gününde öyle bir nurla gelir ki o nur bütün mahlûkat arasında taksim edilse, elbette hepsini kaplar.”  (İhya Şerhi İthaf, 3/286)
  • Resulullah (S.a.v) buyurdu ki; ” Her kim bana Cuma gününde 80 kere salât – u selâm okursa Allahû Tealâ onun 80 senelik günahını bağışlar.”  O zaman: “Ya Resulallah! Sana nasıl salavat okuyacağız?”diye sorulunca şöyle buyurdu:

(Allahümme sallî alâ Muhammedin abdike ve nebiyyike ve resûliken nebiyyil ümmiyyi)

“Ey Allah’ım! Nebi ve Ümmi kulu, Peygamberin ve resûlün Muhammed’e salât et” ” dersin ve bunu bir sayarsın.” (İhya Şerhi İthaf, 3/468; Kenzül-Ummâl,2240-2242)

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir