DUA EDELİM

DUA EDELİM

yagmur duasiDeğerli Okuyucularımız

Bildiğimiz gibi bu yıl ülkemizin çoğu kısımlarına kar yağmadı.Yağmurda yeteri kadar olmadı. Rabimizin hikmetinden sual olmaz, biz Yüce Rabbimize Yağmur için, Kuraklık olmaması için, Bereket İçin YAĞMUR DUASIYLA YAKARALIM…

YAĞMUR DUASININ OKUNUŞU…

“Allahümmel Eskına ğaysen muğisen henien merien ğadekan mücellilen şeyhan âmmen tabekan. Allahümme! Eskıne’l ğayse ve la tec’alna mine’l kanitin. Allahümme! Inne bil biladi vel ibadi vel hakkı minel levai vaddanki mâlâ neşku illa ileyk. Allahümme! Enbit lena ezzer’a ve edirre lenaddar’a ve eskına min berekatis-sema ve enbit lena min berekatil arz. Allahümme! Inna nestağfirüke inneke künte ğaffaren fe erseles-semae aleyna midraran.”

YAĞMUR DUASININ TÜRKÇE ANLAMI…
….
“Ya Rab! Bize bol yararlı, her tarafa akıp giden, her tarafı sulayan umumi bir yağmur ihsan et…

Ya Rab! Bizi yağmurla su ver. Bizi, ümitlerini kesmiş kimselerden eyleme. Kullarında, beldelerde ve yaratılmış şeylerde öyle darlık vardır ki senden başkasına arzedemeyiz…

Ya Rab! Bizim için ekinleri bitir, bizim için hayvanlarımızın göğüslerini sütle doldur, bize göğün bereketinden su ver, bize yeryüzünün bereketinden hasatlar ver.

“Ey Rabbim’iz! Biz senden mağfiret deleriz. Şüphesiz sen çok mağfiret edicisin. Bize gökten bol bol yağmurlar yağdır.”
……
Bizi nefsimizde imtihan etme… Şüphesiz ki sen bizi karşılıksız seversin. İyiliği emreden kötülüğü men edensin. Bize yardım et ve bağışla. Âmin.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir